Karavan Itineo sb 720

Pár rad na cestu

Než se vydáte na první delší cestu, tak si auto "osahejte" - myslete na to, že obytný vůz je poměrně velké auto o délce 7250mm, šířky 2350mm, výšky 2925mm a váhy 3500kg.

Před jízdou si zkontrolujte pořádně obytný automobil zvenčí i zevnitř. Zvenčí zkontrolujte, jestli máte zavřené a zajištěné všechny dveře (garáž, plyn, WC), zavřená okna, upevněná kola na nosiči, zatažený schůdek a zastavený plyn. Zevnitř zkontrolujte, jestli máte zaaretované šuplíky, skříň, lednici a stůl. Jestli nemáte ve voze volně uložené potraviny nebo nádobí, které se Vám v první zatáčce přinejmenším sesype na podlahu. Zkontrolujte koupelnu a WC. Některé problémy bude automobil sám signalizovat - když nastartujete a budete připojeni na elektřinu, tak se ozve výstražný signál, taky když budete mít špatně zapojenou zásuvku na nosiči kol nebo přívěsu.

Pokud jedete s obytným automobilem, tak nesedíte v osobním automobilu na který jste zvyklí - snižte rychlost o 20-30km/h – zejména v zatáčkách, na kruhových objezdech a na silnicích nižších tříd. Automobil váží 3500kg - myslete na to než najedete na nezpevněnou cestu.

Trasu si s rozmyslem naplánujte. Hlavně ve městech se s obytným automobilem nedostanete všude tam, kde jste zvyklí s osobním autem.

Při jízdě myslete na šířku a výšku obytného auta, soustřeďte se zejména na kraj vozovky a na možné překážky ve výšce kolem 3 metrů nad zemí. Pozor na kmeny a větve stromů, konstrukce a světlost mostů.

Na dálnici doporučujeme cestovní rychlost kolem max. 105-110km/hodinu. Pozor při předjíždění kamionů, autobusů a na boční vítr. Při jízdě mějte všechna okna zavřená. V zúžených pruzích se nesnažte tlačit do stejných pruhů jako s osobním autem - jeďte tam, kde jedou kamiony.

Při parkování obytného automobilu raději požádejte posádku o pomoc a ukazování optimálního směru. To doporučujeme i při vjezdu do kempů a všude tam, kde je větší pohyb lidí a hlavně dětí. Za auto nevidíte - pozor na "mrtvé úhly".

Prosíme Vás o šetrné zacházení s nábytkem a výbavou obytného vozu - jestli něco nemůžete otevřít nebo zapnout, tak na to nechoďte silou, vše je vytvořeno pro jednoduché ovládání. Prosíme, zacházejte se vším tak, jako by to byl Váš majetek.

V obytném voze je kouření zakázáno.

Při opuštění obytného vozidla nezapomeňte zavřít všechna okna a dveře, nezapomeňte na klíče od obytného vozu. Vypněte vodní čerpadlo, vypněte všechny světla, zasuňte markýzu. Nenechávejte volně ležet peníze nebo cenné předměty.

Přejeme Vám na cestě hodně krásných zážitků a spokojených okamžiků.

Pondělí - pátek: 10:00 - 19:00, sobota: dle objednávek